Оксана Яблонська
Рейтинг
+6.49
Сила
14.82

Оксана Яблонська

o-yablonska

avatar
дуже цікаво. одна із версій побудови храму. цікаво, чи є у архіві документи із записом як будувався храм? у Кам'янці-Подільському, наприклад, є, принаймні були, документи про побудову Старої фортеці. от би знайти точні відомості, а тепер можна переглядати мапи в пошуку трикутних кварталів)
avatar
Іро, добре, що пишеться. Постарайтеся слідкувати за наголосами і, відповідно, ритмом вірша. Він має бути чітким і струнким. Це, як плести (в'язати) светрика чи шалика — увесь виріб має бути певного узору, петлі мають бути одного натягу, щоб не було перекосу)
І, звичайно, бажано, щоб текст тримався купи. Тобто, щоб його зміст не був розхристаним, а цілісним із певними думками.
avatar
абсолютно підтримую. Треба повернути старі добрі традиції — зустрічати свята під узвар, компот, сік, воду. Нині є повно усіляких напоїв типу мінеральних вод із сиропом і без. Найгірше не тільки те, що оковита задурманює мозок, вона несе і велику кількість калорій у організм, поляки кажуть «пиє і тиє», тобто п'є і поправляється.
Крім того, алкоголь містить велику кількість необхідного людині калію.
Знаменитий американський вчений Дж. Джарвіс радить боротися з алкоголізмом при допомозі меду, який містить ще більшу кількість калію. Існує спеціальна метода поїдання меду. Але потрібно враховувати чи людина не має схильності до алергії.

Я ще хочу виділити окремим пунктом споювання нашої молоді, яка вживає різні солодкі напої з додаванням спирту. Ці напої дурманять ще гірше, всмоктуються в моменті, бо ж солодкі.
Треба вводити у життя не тільки спорт, а і різні подорожі, відновлювати потяг людини до руху. Але подорожі повинні бути без алкоголю. Добре в гори ходити, свіже повітря дурманить так, що ніякого алкоголю не потрібно)))
avatar
Про зміну статі я написала з тої точки зору, що генетично є закладки для однієї статі, а фізіологічно народжується інша. Одна людина так і почуває себе дівчинкою, будучи нею, чи хлопчиком, будучи ним. А інша почуває себе дівчинкою, маючи фізіологічні ознаки хлопчика, чи навпаки.
avatar
От, бачите. Уся справа в упередженості.
Для вас лесбійство є більш прийнятне, ніж чоловічий гомосексуалізм.

Колись я читала цікаву інформацію про те, що на дуже ранніх стадіях розвитку ембріона людини можлива зміна його статі. Для цього цілком достатньо переляку мами, зміни її біохімічних показників. Задумайтеся чи кожна жінка знає, що завагітніла?
Це питання стосується не тільки екології сім'ї, духовного виховання, а і екології суспільства, довкілля, чистоти харчів, які споживає людина.
Не треба так огульно сприймати усю інформацію про гомосексуалізм чи інші схожі відхилення, ще ж є і двостатевість (гермафродитизм).
А може це попередження для людства? Ми не тільки перенаселили планету, ми її нахабно загадили. І пора очистити наші Авгієві стайні, у які ми перетворили Землю.
avatar
не варто проводити таку аналогію, може у хлопчика добре розвинені акторські схильності.
моя колишня сусідка усе сподівалася на дівчинку, а народжувала синів. наймолодшого вбирала у дівчачі сукенки десь до 5 років, хоча навколо усі її ганили за таке. нині цей чоловік є прекрасним сім'янином, батьком дітей і повноцінним гетеросексуалом. врешті, тоги носили у Греції, а кілти носять і нині у Шотландії.
avatar
слово «геть» в наказовій формі звучить «пріч» :)
avatar
маю про це казочку o-yablonska.vkursi.com/1224.html
:)
avatar
підтримую думку, що краще навчати писати поезію, і казати автору правду про його твори, ніж він має рости із уявою супергеніальності.
це, як скульптор має навчитися тримати різця і відсікати усе зайве від каменю, шматочок за шматочком. бо супергеніальноупевнений у собі скульптор відфалатає кусок каменю і пораниться сам або поранить когось.
avatar
Просто підходжу, вітаюся (як завжди) і питаюся де у них є туалет? До речі, на кожній заправці (переважно на околиці такі заклади) та у кожному відділі міської ради є симпатичні wc.
Пригадую, надцять років тому були з братом у Чехії, заїжджали у такий безкоштовний заклад. Там ароматизовано, автоматизоване прибирання. Згодом ми побачили по телевізору, як у кожній кабінці періодично крутиться сидушка і її дезинфікує спецбалончик, вмонтований у бачок. Двері при цьому замикаються автоматично. Біля іншого закладу стояла машина, яка забирала нечистоти. Ніякого звичного нам смороду, робітники у чистих комбінезонах.
Просто, давно назріла пора використати передові технології у заяложених процесах.

avatar
Розумію. Але поняття приниження є лише у тому сенсі, що студент впадає у залежність між купівлею книги і можливістю здачі екзамену/заліку. Що уже є не приниженням, а порушенням.
Для викладача реклама його книги є не приниженням, а навпаки, радістю, якою він ділиться з двоякою метою: він потенційний, може написати цікаву книгу; може зацікавити, на відміну від молодших за себе, яким дай повтикати у інтернет чи ше де; він пропонує перевірений матеріал, на відміну від рекламних сайтів.
Для викладача, як автора, може бути виходом із ситуації, — наявність кіоска збуту літератури. У нас такий є в універі.
Для студентів порада — більше читати і цікавитися творами своїх викладачів. У мене ще досі прискорено б'ється серце, коли я бачу живих авторів, хоч нині пишу й сама. Гордість за своїх викладачів, які є не тільки лекторами, а ще і авторами цікавих книг, мене проймає ще досі, хоча часу від закінчення вузу збігло, ой, як багато…

avatar
яким чином?
avatar
задуматись над тим, хто для тебе важливіший — дитина чи суспільство. якщо дитина, то стати на її бік і прийняти її вибір.
існує багато теорій появи гомосексуалізму. задатки до нього іноді закладаються ще у внутрішньоутробному розвитку.
звинувачувати чи виправляти не потрібно. потрібно любити, як досі любили, не знаючи про прихильності.
avatar
може батьки сплутали новорічний ранок і Різдвяний, коли ходить вертеп?
avatar
вечірнє плаття, тапочки на босу ногу і сємочкі мене вбили у 72 р., коли приїхала до Кам-Под. А поза тим, там є (був) класний дитячий хор «Журавлик» під кер. Тихолиза, там колись ходили вертепи, започатковані студентами нашого факультету, там колосальна історія із піднесенням імен катів (Затонського) і увіковічненням імен поетів (вул. Шевченка, Руданського, Драй-Хмари, Лесі Українки). Мабуть лише там є вулиці Гунська і братів Коріатовичів. Це містечко з чудовою природою і безліччю непорозумінь. Перлина Поділля, заселена воєнними, постійно розташована на пересіканні торгових шляхів, населення вивозилося, винищувалося, перемішувалося, багатонаціональне, дружнє часами і різне до неможливості…
avatar
маєте аудіозапис цього тексту?
avatar
ким чим попсований? я ось тут по сайту промчалася, познаходила цікаві речі і давніх знайомих… настрій зріс)
avatar
Цікаво. У мене була схожа ситуація.
Але до запитання. Ти помітив (до речі, на ти ми перейшли на фестивалі «Гоголівка» у Ніжині минулого року), що за кадром переважно завжди залишається той, хто напряму причетний до збереження пам'яті? Лише одиниці додумуються поставити фотик на затримку зйомки і добігти у кадр ;)
avatar
Змалечку батьки розказували, що мама народила мене в пологовому будинку і показували його… Тож я виросла реалісткою ;)
Пам'ятаю обмальовані стіни, малювала усюди, де сягали мої руки, мені чіпляли великий кусок ватману на стіну для моєї творчості. Читати навчилася сама, переглядаючи журнали і розпитуючи назву букв, причому спершу освоїла польську, а тоді українську. З письмом було гірше, почерк, як у курки лапою. І, о чудо, Доля змилувалася і у світі винайшли комп'ютер, аби мої читачі не розшифровували мій почерк )))
А, загалом, усі мої дитячі мрії збулися: я хотіла бути учителем, лікарем і мати мікроскоп. Нині я лікар, педагог і успішно працюю з мікроскопами.
avatar
Привіт, дякую за запрошення)